MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stolar 15893087
nr 1589 3087
Carl Malmsten
(1888-1972), Sverige
6 st, Stolar 6 st "Calmare Nyckel" Åfors möbelfabrik, ek, stoppad sits, brännstämplade, sitthöjd. 46 cm, rygghöjd 90 cm
Kondition: bruksslitage, slitage klädsel.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 8 januari 2024
kl 18:38:17
8/1 16:43:08